| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Daca eu am un motor 1.9 tdi cu cod BLS, îl pot înlocui fara probleme cu alt motor tot 1.9 dar alt cod?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fara probleme nu poți să il inlocuiesti decat cu altul identic, cu acelasi cod. Schimbând tipul motorului e la fel de complicat indiferent de cilindree.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu alt motor pompe-duse transversal, da.
In general sunt compatibile blocurile 1.9 PD, dar trebuie sa pui accesoriile de pe vechiul motor, pentru ca in functie de masina pe care a fost noul motor, sunt diferente la galerii, accesorii si asa mai departe.