| Geanina1107 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare simpla dar vreau sa fiu sigura.
Iubitul meu abia ce si-a luat un set de boxe pe mașină, pentru fata.
Pe spate nu are boxe, asa a cumparat masina, fara.
Eu as vrea de ziua lui sa ii cumpar set de boxe si pentru spate.

Intrebarea mea este, pot cumpara pe spate acelasi set pe care si l-a cumparat el?

Nu ma pricep deloc si prefer sa fiu sigura decat sa cumpar gresit, dupa logica mea, nu ar avea nicio problema dar prefer sa aud si ce spuneti voi.

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De obicei cele de pe spate au diametru mai mic decat cele din fata. De asemenea, in functie de masina s-ar putea sa aiba nevoie si de inele de adaptare.
Asadar da-ne datele masinii și iti spunem ce dimensiuni ar fi potrivite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta cutia in care a avut boxele fa i poza cutiei cu telefonul si acolo pe cutie este scris modelul, ca sigur el cutia o arunca la gunoi cand instaleaza boxele in masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa afli de pe forumuri sau grupuri de Facebook, ce dimensiune de difuzoare sunt pe spate la modelul lui de masina.
Majoritatea masinilor au 16.5cm diametru la toate difuzoarele, dar nu este o regula. In plus, la unele difuzoare trebuie si inele adaptoare, din MDF sau plastic.

| Mihai0101 a răspuns:

In spate se pun cele de bas in general si in fata sunt cele mai mici.Eu zic ca mai bine ai dai bani e mai greu daca nu sti ce cumperi.El poate are statie pe masina si difuzoarele se iau in functie de statie sau de puterea aparatului care reda sunetul.