| AripileLibertatii a întrebat:

vreau sa fac si eu carnetul (scoala de soferi) dar faza e ca stau in strainatate si vreau sa il fac in Romania. Si as avea doar o luna la dispositie la vara si intrebarea mea ar fi daca se poate face carnetul doar intr-o luna.

Răspuns Câştigător
| Mad1 a răspuns:

Depinde. 2 saptamani faci legislatia, apoi dai sala daca o iei intri la oras te va programa intr-o luna sau 2 cam asa..ai si 30 ore conducere pe care le poti face in 2 saptamani..doar ca va trebui sa cumperi locul alt cuiva poate costa si 1000 lei ca sa dai mai repede. Succes

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici scoala nu cred ca reusesti sa o faci intr o luna.

| danaieladaniela a răspuns:

Da poti!
Verisoara mea a facut exact la fel, a facut testuri pe net si a invatat, vara trecuta a plecat in tara o luna si la dat ( l-a luat)