| George_Gheorghiu_1996 a întrebat:

Salutare am o mica mare nelamurire,vreau sa imi fac un card la o banca nu stiu deocamdata la ce banca, si doresc sa pun niste bani pe el pot primi si bani din afara? direct pe card? Euro?

Sau sa imi deschid un cont in valuta? Dar pot ridica banii numai de la ghiseu? Sau am si optiune card?

In principiu vreau un card sa pot scoate banii de pe el la bancomat fara sa mai intru prin banci, dar am nevoie sa si primesc bani din afara este posibil asa ceva?

Ce banca recomandati pentru un cont / card?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu toate conturile au atasate un card, doar daca nu vrei tu nu ti se da. Banca alege-o in functie de nevoile tale dupa ce studiezi alegerea. Eu as recomand ING ca au cele mai mici comisioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fratioare la o agentie. Acolo sunt oameni platiti sa-ti explice tie asemenea chestii. Nu te costa nimic sa intrebi.

Eu as recomanda Raiffeisen la modul general.
Daca esti student, poti opta pentru studentocard (0 comisioane/taxe administrare/serviciu gratuit sms notificare cand ies/intra bani in/din cont)

| levitht a răspuns:

Astea nu sunt intrebari pentru TPU...du-te la o agentie frate

| BalasaCatalin a răspuns:

Da se pot primi bani pe el si din afara ii dai respectivului care iti trimite banii codul IBAN dupa ce scoti un extras de cont.Eu ti-as recomanda Banca Transilvania este cea mai buna si are si un comision foarte mic la fiecare extragere Ex: 0, 30 bani
Am vazut la un prieten de-al meu ca are card la ING si la fiecare extragere ii opreste 2 lei