| Robertinho24 a întrebat:

am voie sa trimit intr-un colet si o suma de bani?

Răspuns Câştigător
| Gizy a răspuns:

NU orice firma de curierat nu accepta sa trimiti bani in colete deoarece daca trimiti bani prin colete, in caz ca nu ajunge coletul la destinatie nu iti returneaza nimeni bani inapoi. dar daca nu ii spui ca ai bani in colet ii poti trimite linistit

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Poţi,cu condiţia că nu ştie nimeni! Plus că-ţi asumi riscul, firma de curierat nu-şi asumă garanţia returnării sumei în cazul rătăciri coletului(se întâmplă foarte rar).