| Prince_Pyckolo_1992 a întrebat:

Sall TPU, doresc sa trimit un colet are max 1 kg cu plata ramburs, nu am trmis niciodata, as dori sa stiu cum trebuie sa procedez, detalii ( cum imi primesc bani, vine imi ia pachetul ei, imi aduc bani acasa, taxa o sa plateasca destinatarul care primeste pachetul)

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

Daca trimiti prin curierat vor veni ei sa preia coletul de la tine si poti opta daca platesti tu sau destinatarul taxele de transport. Oricum se va plati si taxa suplimentara pentru ca este cu ramburs(procent din valoarea rambursului). Nu stiu exact care e procedura cu rambursursul, daca iti aduc ei banii, mergi la ei sau sunt virati in cont, habar nu am despre asta.

Print posta romana traseul este cam acelasi doar ca mergi tu la ei sa duci coletul nu vin ei sa il ridice de acasa, iar numarul de zile in care coletul ajunge la destinatie este mai mare.