| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema din cauza căreia am dat cu piciorul din greșeală într-un scaun în sala de mese, m-am dezechilibrat si am căzut pe jos si am vărsat toată mâncarea de pe tava, am vrut sa chem femeia de serviciu sa curețe dar a venit șeful si m-a pus pe mine sa șterg si se uita la mine cum curățam de pe jos. După care mi-a zis ca mă bage în ședința după pauza.

Dragii mei, se spune ca o persoana care lucrează în vânzări trebuie sa fie vesela, optimista, umila, amabila si întotdeauna cu zâmbetul pe buze si foarte atent la nevoile clientului. Ei bine, dilema mea este de ce majoritatea vanzatoriilor sunt supărați, nervoși, prosti dispuși, dezgustați si triști? Sa fie oare din cauza clienților care ii supăra si ii deranjează de la pauza de cafea si tigara? Sau mai rău, când intra în ultimele 5 minute înainte de închidere si bieții vânzători sunt obligați sa stea peste program pentru ca clientul ii deranjează? 1 minut în plus peste program înseamnă un minut departe de familie, si asta din cauza clientului. Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| ILikeBlackCats a răspuns:

Ca sunt si ei oameni, ca noi. Nu toata lumea e tot timpul fericita, altfel sa vezi in ce minunata lume traiam