| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU, pentru dropshipping de ce card ai nevoie? De debit sau de credit? Care este diferența dintre ele și dacă îmi puteți recomanda un card, ar fi perfect! Mulțumesc, dau funda!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Cardul de debit e cardul pe care ai bani daca primesti de undeva, daca iti pui tu bani pe el, cu care poti efectua tranzactii. Cand ajungi pe "0" ramai pe 0, nu poti decat sa bagi bani in el.
Cardul de credit e cardul care iti "imprumuta" bani; poti fi pe 0 si sa faci cumparaturi pe el, nu esti obligat sa bagi bani pe el decat daca iei (bine, nu esti obligat nici daca iei, dar o sa iti vina "de plata" si daca nu platesti, pe viitor nu mai primesti).
Pe scurt, iti trebuie de debit. Tu vezi daca ai nevoie VISA, Mastercard, asta ar fi mai important, in functie de providerul de plata.