| crinush a întrebat:

Daca ai primi 1000 lei... ce proiect caritabil ai realiza in scopul obtinerii de mai multi bani cu ajutorul carora sa faci un bine unor oameni nevoiasi cu ocazia Craciunului? am nevoie de o idee inovatoare ...multumesc

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

De ce nu aduni haine? Fiecare are haine care nu le mai poarta si de care familiile nevoiase s'ar bucura tare mult.La mine in liceu de Craciun, de Pasti si de 1 Iunie se face o asfel de actiune caritabila si se aduna haine, jucarii si cativa banuti din care se cumpara portocale, ciocolata si chestii din astea si se duc la azilul de batrani si la casa de copii, ii colinda si le dau haine si dulciuri si crede'ma ca ii ajuta foarte mult.Cati nu ne tinem hainele in dulap si nu le mai purtam pentru ca sunt prea mici sau pentru ca are o pata sau pentru ca nu mai e la "moda"...pentru oamenii aia nu conteaza si o sa'i bucure mult happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, te poti inspira de aici "Oameni darnici" http://www.oamenidarnici.ro/ iti recomand chiar sa o contactezi pe organizatoare
tu insuti esti o idee inovatoare... multe felicitari, nu abandona, extinde-ti ideile si tine-ne la curent cu evolutia proiectului ales

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce proiect cu 1000 de lei? glumesti? in primul sat prima familie de amarati, alea sunt fonduri? ma faci sa rad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai multi oameni sunt foarte enervanti la concursuri! spun ca:"Daca as primi bani i-as da pe toti copiilor saraci" sau:"O sa-mi cumpar o casa si mancare pentru cei 5 copii ai mei si restul ii dau la copii saraci"(asta cu 5 copii de hranit e mai mult vrajeala) la fel cu este restul! ei zic ca o sa dea nevoiasilor numai ca sa para oameni buni si sa primeasca premiul ca un "cadou" Bai! Scularea! Cand nu aveti banii spuneti ca ii dati nevoiasilor dar cand primiti banii nu mai sunteti asa darnici

| aka a răspuns:

As posta pe net, pe chat-uri, pe forumuri ca am nevoie de bani pentru un proiect caritabil, as anunta cunoscutii si as cere bani de exemplu 5 lei de la fiecare poate fi ceva...sau as face rost de bani pe net...Sunt multe site-uri precum conquiztador... o alta varianta ar fi organizarea unui targ de vechituri...