| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa trimit un animal in alta tara?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i faci un pasaport.Trebuie sa aiba un cip inplantat.Sa aiba toate vaccinurile facute la zi.

2 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Poţi să îl tranşezi, ca să încapă bucăţile în plicuri.

Sau îl bagi direct într-o cutie, împreuna cu un măr să aibă de mâncare. Nu uita să îl anesteziezi înainte, să nu se prindă poştaşul ce trimiţi (dacă trimiţi în UE, nu sunt verificate coletele).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animale : poti citi cateva raspunsuri postate pentru o intrebare asemanatoare, aici http://www.TPU.ro/......ionul.html
in orice caz trebuie sa vezi daca pot fi trimise fara insotitor!? tot la telefon ajungi...