| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la handbal de 1 saptamana si acolo m-am indragostit de 2 baieti. Unul din ei doi este fiul antrenorului si pe el l-am placut din prima. cand ma gandesc la el mi se fac goluri in stomac, maiau fiorii prin corp.Iar celalalt se cam uita dupa mine, ietri cand eram in joc el era pe bana si eu eram extrema...si mingea ajungea numal la extrma cealalta si la mine nu si el striga dupa banca dati la extrema". simt pentru amandoi ceva si m-am gandit sa mai astept sa las timpul sa decida.voi ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu o lua la nimereala, nu ca si Clauditapisicuta, adica primul nume care-ti vine-n minte, pentru ca poate vei regreta alegerea facuta.
Sunt in aceiasi situatie ca tine, oarecum, eu am trecut, oricum, la mine e o poveste de vreo 5 luni, aproape 6.
Imprieteneste-te cu fiecare, cunoaste-i viata, felul cum vorbeste, felul cum se comporta, ce-i place, si ce-i displace, ce gen de fata il atrage, si ce nu, ca abia apoi sa faci o decizie.
Trebuie sa alegi bine, din 2 motive:
1. Daca faci alegerea care-ti displace, o sa regreti mult, si asta nu e bine pentru tine.
2. Daca alegi pe unul din ei, dar nu esti sigura, si celalalt ramane ca o optiune in viitor, ca in caz ca te desparti sa fugi la el, e o prostie.
Pentru ca daca alegi a doua varianta, si tot fugi ba la unul, ba la altul, ii pierzi pe amandoi.
Intereseaza-te, mai ai timp, eu am ales de mai multe ori persoana care m-a ranit, pentru ca eram fericit cu ea, si o iubeam, dar la final, ea a ales sa fim doar prieteni, chestie nasoala pentru mine, dar eh, asa e viata, trebuie sa ne confruntam cu realitatea, altfel nu putem inainte in viata.

| ascovit a răspuns:

Nu poate fi vorba de dragoste dupa o saptamana. Nu ma intelege gresit, insa cred ca am trecut cu totii prin ceva asemanator.
Lum noua, e normal sa te simti mcare ti-au starnit intr-un fel sau altul un interes oarecare.
Imprieteneste-te cu ei si stai calma, timpul le rezolva pe toate.

| Clauditapisicuta a răspuns:

Mai bine ai astepta putin, iar daca vrei sa te decizi care dintre ei si nu poti...
Fa asa: Noaptea inainte sa te culci gandeste-te la ei si primul nume care iti apare in cap... ala e raspunsu.