| AnOnImUl321123 a întrebat:

Sall TPU
Va rog cititi tot!
M-am imprietenit cu o fata din decembrie anul trecut, pe atunci vorbeam cu ea mult dar in ultimul timp (din martie-aprilie), nu mai vorbesc nimic cu ea. Simt ca vreau sa-i vorbesc dar nu am ce sa-i zic. Am tot vrut sa o scot la o pizza/suc dar nu mi-a zis nici da nici nu. Chiar vreau sa ies cu ea dar imi e teama sa-i spun caci se va supara (nu stiu de ce). Cand vorbesc pe facebook cu ea, ea mai mult se uita la ce scriu nu raspunde. Ieri am intrebat-o daca e suparata pe mine sau daca are ceva cu mine, daca i-am facut ceva iar ea mi-a raspuns: "Doamne. Nu, de ce m-as supara pe tine. Stai lin happy ", iar apoi am intrebat-o la ce liceu a intrat si nu a raspuns, s-a uitat la mesaj dar nu a raspuns. Ce conversatii sa port cu ea ca sa stiu daca e macar 15% probabil sa vrea sa o scot la suc fara sa refuze (de fiecare data cand o invitam ii spuneam ca platesc eu iar uneori ea zicea ca vine dar nu cand am propus eu ci cand avea ea timp, o lasam 2 saptamani iar apoi o intrebam daca mai vrea sa vina si nici nu imi mai raspundea la mesaj :'( ). Ce sa fac? Nu pot sa ii spun de fiecare daca, vai ce ochi frumosi ai si sa-i tot fac complimente, ca daca da Domnu' si mergem undeva aman2 ce complimente sa ii fac? Tot aceleasi? Va rog nu radeti, fiiti seriosi, chiar o plac pe fata. Sunt sigur ca si voi ati trecut prin asa ceva happy
FUNDA

3 răspunsuri:
| robi1990 a răspuns:

Mda, dar eu am renuntat nu mai avea sens sa ii spun de fiecare data ce faina esti, ca nu imi raspundea, asea sunt fetele nu le intelege nici drecu nai ce sa le faci.

| DiannaM94 a răspuns:

Ai putea sa folosesti un pretext pentru a o baga in seama. Gen "Buna! Imi pare rau daca te deranjez dar am o problema si am nevoie de sfatul unei fete. "
Sau, poate ar trebui sa te gandesti ca fiind micuta de varsta, poate nu o lasa parintii si de aceea te refuza.
Incearca o alta abordare.
Sau poate ca, s-a schimbat ceva intre voi.
Sunt multe posibilitati. Vorbeste-i sincer si spune-i ce simti si poate o sa iasa bine.
Daca spune ceva gen, ca esti un prieten bun dar doar atat ( straight face ), atunci fa o gluma ca sa iasa chiar atat de prost si schimba subiectul. Succes!

| ANMBMaria a răspuns:

Eu zic sa ii trimiti un mesaj in genul "Hei! Stii...nu am mai vorbit de mult sad inainte vorbeam zilnic, nu stiu ce s-a intamplat cu noi, mi-e dor se vorbim iar non-stop puppy dog eyes "