| PredatoR a întrebat:

Rottweiler sau Amstaff? Care este mai potrivit pentru curte si la comportament?

Răspuns Câştigător
| Loryoficial a răspuns:

Rottweiler...invata lucruri noi repede, executa ordinele repede si asculta de stapan.acesta trebuie dresat de la varsta de 1 luna.[dar acum depinde si de stapan.trebuie sa te comporti frumos cu el, dar trebuie sa stie si de frica! eu am avut Rottweiler, si am fost foarte multumit de el! chiar imi pare rau de el[a murit la 6 ani] dar acum am un caine de lup! si pot spune ca un caine de lup este de 3 ori mai cuminte decat un Rottweiler! La inteligenta e cam egalitate intre LUP si ROTTWEILER... dar mai bine e sa ai un Lup.Cainele de lup sare in ajutor daca e vreo problema[instinct]dar un Rottweiler numa daca este bine dresat! te sfatuiec sa alegi mai bine un Lup!

3 răspunsuri:
| amanda33 a răspuns:

Rottweiler

Nici acum nu ti-ai luat caine big grin?

| PredatoR explică:

@amanda33
big grinImi iau cat de curand caine dar mai intai trebuie sa plece parintii din tara si au zis ca pana nu pleaca nu au timp de cainele meu laughing dupa ce pleaca atunci pot sa imi iau; D

| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Rottweiler