| iubeschusky a întrebat:

Oare sunt eu prea exigenta in legatura cu ieseala? sau el iar se tine de gesturi?
sunt cu un baiat de un an si ultima data cand ne-am impacat mi-a promis ca nu mai face asa(sa iasa cu mine cand are chef, sa iasa 2-3 seri la ranp pe urma sa nu ma mai sune) caci din cauza asta ne certam in fiecare luna( ca e obosit, ca ii e rau, ca are treaba) si saptamana asta de 2 ori a facut asa( acum 2 zile a zis ca nu poate sa iasa afara ca il ajuta pe tataisu cu ceva) si aseara nu a iesit (ca zugraveste in casa). ieri mi-a zis daca e sa mergem la plaja si s-a amanat si pe urma ca nici nu mai iese afara...sta in acelasi oras cu mine.si eu i-am zis mai de mult daca aretreaba macar 10 min sa iesim...mama imi zice ca o sa se plictiseasca intr-o zi daca iesim in fiecare zi. dar eu nu vreau sa ies cand are el chef.adica la cheremul lui. ce ziceti? eu 16 el 18

2 răspunsuri:
| iLuzye a răspuns:

Nu crezi ca intr-o relatie, e destul de important sa se potriveasca cei 2 si sa se simta bine unul cu altul? Ia gandeste-te si tu, el e un tip vesnic ocupat, nu-i aloca prea mare atentiei prietenei, probabil asa i se pare firesc si nu ii place sa se simta sufocat, pe cand ea ar vrea sa se vada mai des, sa se simta mai importanta pentru el, s-o ia mai in serios. Care crezi ca va ceda, si care crezi ca se va simti cel mai bine?

Am avut o prietena fix cu problema ta, si ghici ce, n-a rezistat. Sau poate vrei sa te casatoresti cu el...

| beibiii_1865 a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu ar trebui sa stai mereu dupa el si sa iesi doar cand vrea el.sp sh u atunci cand vrea el ca nu poti u.si asa o sa-si dea seama ca va trebui sa-si faca mai mult timp pentru tine.love struck