| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Vreau sa strang niste bani si nu prea am idee cum. Aveti niste sugestii?(Am 14 ani). Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau dar la varsta ta nimeni nu o sa te angajeze sau alte chestii, esti prea mica oricat de inalta, buna si matura arati sau mai stiu eu. Pur si simplu nu poate avea nimeni incredere. Si eu, eu am o mare slabiciune cand e vorba de bani cand aud sume dinalea mari ma excita la culme, glumesc. Mai asteapta sa cresti si tu un an macar, pe la vreo 16 cam asa ai putea sa te angajezi la o terasa sau intr-un bar. Sa imparti pliante. Sa te faci dadaca, asta in cazul in care ai foarte multi nervi. La baieti e mai usor cand e vorba de meserii la fete e mai greu cand vine vorba de asta.

| MarryBlake a răspuns:

Salut,stiu ca n-o sa-ti placa dar, poti nu cheltui banii de buzunar ci sa-i stringi

| anothernothingthing a răspuns:

Poti sa te inscrii la Avon sau daca esti inalta apuca-te de modelling ca se scot bani frumosi.