| punk3y a întrebat:

Hei! Am fost la doctor pentru o problema de sanatate iar doctorul mi-a spus sa consum produse fara gluten. Ma poate ajuta cineva pentru ca nu stiu ce pot sa consum si ce nu! Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| LadyChill a răspuns:

O zi din dieta fara gluten

Mic dejun: terci de cereale fara gluten, fructe uscate.
Pranz: Salata de ton cu fasole, branza sau amestecat in sos de tomate, biscuiti orez, fructe.
Cina: Friptura, cartofi, morcovi si mazare. Sper ca te va ajuta! tongue

1 răspuns:
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

PRODUSE CU GLUTEN

paine
biscuiti

Glutenul este o proteina care se gaseste in numeroase soiuri de cereale: grau, orz, secara, ovaz. Glutenul este un tip specific de proteina care nu se gaseste insa in compozitia carnii sau a oualor.