| Contascuns0742 a întrebat:

Fac 15 ani în septembrie și am,,mustață de fecioraș", mă enervează faptul că arată foarte urât. Mie îmi plac oamenii care poarta mustață în adevăratul sens al cuvantului, sau care au barba, iar persoanele care nu au deloc par facial mi se par destul de chipeșe, însă mustață asta de,,virgin" cum ii zic unii dintre prietenii mei, arata cel mai urât. Am cea mai mare mustață din grupul meu de prieteni și din clasa, totuși prietenii mei care mă înțeleg in ce situație mă aflu mărturisesc că mustața de,, virgin" e cea mai nașpa. Înainte cu o zi de pozele de clasa a 8 a i-am zis lui mama că vreau sa mi-o rad dar mama a zis că dacă o voi rade o să arate și mai rău, cu toate că i-am zis că la poze ori mă duc cu barba, ori mi-o rad. Nu exista nici o modalitate sa pot scăpa de ea? E adevărat că dacă o rad o să crească și mai tare și o să arate urât?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune mana si o rade... daca o sa creasca si mai tare o sa o razi mai des. Oricum iti va creste barba toata viata, mai conteaza cand incepi sa te razi?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca de fapt vrei sa iti dai jos mustata din pricina glumelor colegilor, nu altceva. Faci cum doresti, dar ar fi intelept pe viitor sa nu te conformezi cu tot ce spune gasca ca e cool sau nu.Sunt doar niste pareri ale unor oameni cu care probabil nu vei mai vorbi vreodata nici la liceu sau dupa.Aceste vorbe si etichete urate nu te pot rani decat daca le permiti tu asta.Stai linistit ca toti sunteti virgini, nu e niciunul din grup Casanova sau gigolo si asa este normal la 13-14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un moment dat tot o să te razi. Asa că ia lama și fă ce trebuie să faci.

| Hangedman26 a răspuns:

Pune mana rade mustata sa creasca mare!