| τττ a întrebat:

De ce copii nu isi respecta parintii?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că ori de câte ori când părinții interzic ceva copiilor, aceștia din urmă nu îi mai respectă.
Consideră că ei le cunosc pe toate, că au părinți "comuniști", etc.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca nici parintii nu-si respecta copii.

| OOOLEOOO a răspuns:

Fiindca adeseori parinti impun reguli la care binele este inteles doar de ei.

| Cherilyn a răspuns:

Intai, cred ca e vina anturajului, apoi a adolescentei, perioada asta critica din viata lor...
Ar trebui invatati de mici ce inseamna respectul, si nu prin violenta fizica sau verbala ci printr-un mod civilizat.
Bineinteles, parintii trebuie sa aiba timp pentru copii pentru a le oferi o educatie corespunzatoare, altfel ei o vor apuca pe cai gresite... happy

| Ichnat a răspuns:

De ce parinti nu i-si respecta sefii la serviciu? big grin