| Cristian_9371 a întrebat:

Dati-mi un sfat TPU, va rog! Eu sunt cu o fata pe care o plac ft. mult, dar eu cred ca ea nu ma place, ii fac toate placerile ( poftele ), dar ea e fericita pentru un moment si dupa se supara din orice. Pe mine nu ma suna si nu imi rspunde la tel. dar pe prietenul meu cel mai bun il suna si ii rasp. si la tel., eu cred ca se intampla ceva intre ei, dar Denis ( prietenul meu cel mai bun ) este mai mic cu un an si ceva mai mic ca mine; dar el sp ca nu o place si intr-o zi am inceput sa fiu gelos, si de atunci s-a stricat tot, acum. ea nu mai vb cu mine. si cred ca face asa numai ca sa ne despartim, dar nu stiu ce sa fac; plizz dati-mi un sfat; dau funda celui care ma ajuta cu adevarat si celui mai sufletist ( dati-mi raspunsuri cat mai clare ); ce credeti ma place?straight facestraight facestraight facestraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| jelly_6375 a răspuns:

Pff nu stiu ce sa zic sigur sincer parerea mea este ca ea doar se folosteste de tine si profita de faptul ca tu o placi... ii faci toate poftele asta e marea ta greseala nu trebuie sa o rasfet cu toate ea ce iti da tie in schimb? nimic chestia cu telefonul m-a lasat masca daca prietenului tau ii raspunde inseamna ca e ceva intre ei si nu cred ca pentru ea ar conta varsta iti dau un singur sfat sunt fata si stiu cum este am vazut foarte multe fete profitand de prietenii lor nu este bine si nici frumos la un moment dat se va intoarce roata eu iti zic sa te desparti de ea chiar daca o plci nu te merita sincerstraight face

8 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna din cele spuse de tine reiese faptul ca doar a vrut sa profite de bunatatea ta. Daca nu iti raspunde la telefon, nu te suna si se comporta asa inseamna ca nu te place si fara rautate iti spun sa te desparti de ea deoarece nu te merita.Numai bine.

| Romancutza a răspuns:

Eu zic sa lasi balta totul.Adica de ce nu incerci sa gandesti putin,ii faci toate poftele,o faci "fericita"si ea iti intoarce spatele,chiar merita tot efortul pentru ea? Lasa-o in pace,sa-si vada si ea, si tu, si prietenul tau de lucrurile voasrte.De ce lasi o fata sa-ti distruga relatia cu cel mai bun pritene? Meriti mult mai mult ca o fata ca aceasta,si te consumi degeaba pentru ea.Da-i pace, si dupa va regreta ea, vazand ca nu mai are pe cineva care sa o ajute si sa o onoreze in tot ce face. Take care!

| Erik_7239 a răspuns:

Trebuie sa vb cu ea, despre ce se intampla, sa va spuneti totul pe fata, adevarul este ca e cam mofturoasa. face asa numai sa te supere cu neraspunsul la telefon etc.
Sfatul meu este : sun-o sau da cumva de ea, invit-o undeva si vorbeste cu ea despre ce se intampla, si o sa iei atunci deciziile cele mai bune, succes si sper ca te-am ajutat

| nimiiiiiic a răspuns:

Buna! Eu cred ca doar vrea sa profite pe urma ta. Daca vezi ca nu-ti raspunde la telefon.la mesaje nici nu mai spun...de ce mai stai cu ea? e evident ca nu te place! Incearca sa o ignori o vreme, vezi cum reactioneaza! take carehappy

| fjgjejjhf a răspuns:

Depinde ce fire e... daca e fitoasa(dar o placi mult) incearca sa ii fii pe plac sau impunei respec
dar daca nu iti rasp la tel tie si ii rasp prietenului tau sunt 2 variante:
1.ori au devenit doar buni prieteni (iar de tine s-a plictisit, dar nu neaparat ca nu te mai place, si depinde si de ea daca il cunostea de mai mult timp)
2.sunt impreuna si nu vor sa iti spuna pentru ca ei cred ca o sa te superi ori isi bat joc de tine sa vada ce spui dupa
poate nu te-am ajutat prea mult...dar m-am pus in locul tau happy. sper sa te fi ajutat

| Cristian_9371 explică:

Va multumesc...m-ati ajutat... acum vad ca dupa ce m-am despariti de ea, este cu " prietenul meu cel mai bun "
si ca mi-am facut alti prieteni sp eu mai buni ca Denis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare stupida! Raspunsul il ai deja desi nu vrei sa-l accepti.Ma intreb oare cum se poate sa spui ca ai o relatie cu cineva care nu vorbeste cu tine?! Mai mult decat atat, ceea ce descrii tu aici nu are deloc a face cu o RELATIE. Parerea mea este ca ar trebui sa iti vezi de "tinerete" ca de ADEVARATE relatii ai tot timpul din lume (din ceea ce ai scris imi pot da seama ca nu esti "foarte in varsta"laughing... scuza-ma ca nu am fost asa "sufletista"

| becuu a răspuns:

Nu mai vorbi cu ea o perioada de timp.Asa o sa-si dea seama si ea ce simtehappy.