| Boo a întrebat:

Ce pot sa fac sa am mai multa incredere in unele persoane? am avut niste experiente cam urate care m`au facut sa nu mai am incredere in mai nimeni.nu stiu ce sa fac sa nu mai fiu asa. vreau sa fac anumite lucruri si cand vine momentul renunt...

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ehh...eu cam am încredere în oricine...adică nu ştiu cum să explic. Pot explica totul despre mine absolut oricărei persoane pe care o voi întâlni pe stradă, şi tot nu păţesc nimic. Poate că sinceritatea crasă este o metodă bună de a te ascunde. Oricum, poţi începe cu o persoană, dar caută persoane inteligente, profunde, spirituale, nu persoane meschine, deoarece ele sunt cele mai puţin probabil să te dezamăgească happy

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Prudenţa e un lucru bun. Nu poţi discuta orice cu orişicine, totuşi fără încredere nu poţi trăi. Încearcă sa-ti selectezi anturajul si sunt sigur că vei gasi si persoane demne de încredere.

Răspuns utilizator avertizat