| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu idei despre cum sa strang niste bani.Am 13 ani.Va rog nu imi spuneti ca am sa muncesc toata viata si chesti din astea pentru ca nu vreau. vreau doar idei cum sa strang mai multi bani. Exemplu sa strang cam 3 lei pe zi sa zicem. Funda +voturi happy

Multumesc :*

9 răspunsuri:
| Mihaelutsaa a răspuns:

Simplu! Uite cum fac eu : ii spun mamei ca am vazut ceva dragut si vreau sa mi-l iau. Fac tot posibilul sa-mi dea banii necesari plus inca 5-10 lei asa, depinde si de ce este vorba.
Sau, ii cer bani sa ies afara si incep : mami, am vrut sa mananc o ciocolata ieri dupa ce am cheltuit banii de la tine asa ca i-am cerut nu stiu cui si trebuie sa-i dau banii inapoi [ asta merge chiar mereu ]

Succes! Sper ca pusculita ta sa fie mandra smug

| Aasdfghj a răspuns:

De la parintihappy le spui ca iesi afara si daca iti dau bani, cheltui mai putin.

| becka133 a răspuns:

Si mortallx vezi sa nu te raportez pentru limbaj obscen de ce comentezi la intrebari ca sa te baci si tu in seama? Vezi sa nu pice raportarea din cer

| becka133 a răspuns:

Si mortallx cine crezi ca mar angaja pe mine la 13 ani ma rog? vad ca gandesti...

| becka133 a răspuns:

Mortallix nu ai priceput nu pot sa munces copile am 13 ani.Stau in Bucuresti poate acolo unde stai tu la tara sau unde stai stiu ca acolo pot munci si copiii pricepi? in bucuresti nu se poate.nimeni nu te ia in serios...dor daca te pricepi la calculatoare sa faci site-uri si chesti din astea...

| becka133 a răspuns:

Bine facem pace si m-am interesat sa incep sa lucrez cu calculatoarele, sa fac siteuri ma rog...

| mortallx a răspuns:

laughing Tu crezi ca banii pica din cer? Vai de capul meu, am trait s-o aud si pasta.Pai punete pe scaunul de la pc, freac-o si ai sa vezi cum vin banii, numai asa faci bani si rapid si usor.Ma,pune mana la un job de vara, cat poti tu ca tot iti iei 5-10lei pe zi.Aia 3 lei de unde i scoti daca nu ti da nimeni?

| mortallx a răspuns:

Becka eu pe timp de vara la 12 ani am lucrat la negru, la mere.Luam 20-40 ron pe zi si cu raportul tau,crezi ca pe mine ma intereseaza ca iau raport? Man am o viata,daca-mi dadeai o palma in real life da, ma interesa, dar de raport nici nu-mi pasa.Am mare dreptate, tu te crezi ca banii se fac stand si scriind pe net"cum sa faci bani"? Zi-le la parinti sa te puna la treba pentru niste bani daca nu esti in stare nici macar sa te descurci.

| mortallx a răspuns:

Atunci punete pe site-uri sau photoshop frate.Eu fac si asta si sa stii ca mai castigi un banut pentru afise. Faci afise/logo pentru o firma, eveniment si gata.Nu poti sta si uitandu-te si sa vina banii.Iti spun eu ca daca vrei se poate.