| doodle a întrebat:

Nu stiu cum sa incep. Am fost cu un baiat timp de 1 luna si ceva, si este un baiat din scoala mea. La inceput a fost frumos, vorbeam non stop la telefon, stateam dupa scoala amandoi, era gelos pe mine daca ma lua un coleg in brate,. acum pur si simplu nici macar nu ma mai baga in seama, si o prietena mereu se ducea si il intreba daca mai este impreuna cu mine si raspunsul era DA. Ieri la fel prietena mea s-a dus si l-a intrebat si raspunsul tot da a fost si i-a mai spus ca are nervi pe mine si nu vroia sa imi zica nici mie de ce are nervi pe mine si nici prietenei mele. Pana cand o alta prietena de-a mea l-a sunat ieri si i-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna ca m-a vazut cu 'altul' si ca are motivele lui, si i-am trimis mesaj cu care 'altul'm-a vazut si nu mi. a raspuns. Iar eu nu stiu cu ce am putut sa ii gresesc? In plus el se da la toate fetele din scoala si eu nu ii spun nimic de frica sa nu ma cert cu el.Inainte a mai facut o faza ca aceasta si mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine. Iar a 2 a zii m-a sunat si mi-a spus ca a zis la nervi asa. Aseara i-am mai dat un mesaj in genul : Multumesc ca imi raspunzi la mesaj, vad ca nici macar nu iti pasa de ce simt acum sau de ce spun acum, se vede ca pentru tine am fost un nimic, sper sa gasesti pe cineva cu care sa fii fericit daca cu mine nu ai fost. Te iubesc. Si nu stiu ce sa fac sa il atrag inapoi, sa-l fac sa imi arate daca a tinut la mine. Sper ca ma puteti ajuta! Multumesc

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Se da la toate fetele si stii asta.Si tot il mai vrei langa tine?raised eyebrows
Vorbeste cu el si lamuriti-va odata ca mi se pare ca v-ati cam pierdut in nebunia asta si a-ti lasat sa mai intre si altii intre voihappy

| Elena1234456 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare. Ignora-l o perioada si vezi care este reactia lui.

| Silvia a răspuns:

Pfff ce complicat.straight faceDe discuţiile faţă în faţă aţi auzit? Încercaţi.

Elianna
| Elianna a răspuns:

O discutie intre voi doi este obligatorie! Daca este sau nu cu tine, ar trebui sa stii si tu! In general, relatiile presupun exclusivitate, adica, eu umblu numai cu tine, tu umbli numai cu mine! Baiatul este furios ca el, cel cautat si curtat de toate fetele este lasat de tine(in mintea lui!), si el mai si sufera! Poate nu ar strica chiar sa-l lasi. O vreme! Este prea posesiv si gelos! Apoi, vezi tu ce-o sa fie!

| Ramonaaaa a răspuns:

Asa pateam si eu cu fostul meu prieten. El se da cam la toate fetele. Poate ca este un 'jucaus'. Dar am impresia ca el stia ca o sa iti strice aceea reputatie de 'cuceritor' daca mai ramane mult cu tine.De aceea ti'a dat papucii si apoi a zis ca a facut asta la nervi. El a spus ca te'a vazut cu cineva ca sa aiba un motiv sa-ti dea papucii. A tinut la tine un pic mai mult decat la celelalte dar reputatia lui era mai importanta.
Du'te la el si intreaba'l daca te iubeste si daca mai vrea sa fiti impreuna.Simplyhappy. Nu pe mess, nu pe chat, nu la telefon. Face 2 face. Daca spune da atunci spune'i ca si tu ai vrea sa va impacati. Daca spune nu spune'i ca este ok si ai vrut doar sa stii cum este situatiahappy.
Bafta!

| marrr a răspuns:

Si tu chiar il crezi? El doar incearca sa gaseasca un pretext ca sa te paraseasca. asa a facut si fostul meu prietenstraight face Te inteleg perfect, asa era si tipul ala doar ca nu eram din aceeasi scoala. Nici eu nu eram in stare sa-i reprosez cand. exagera. cu altele dar a trebuit sa rabd si sa ma uit cum el vorbeste cu alte fete care erau doar prietene. Am descoperit de fapt ca o placea pe alta, asta fiind chiar si inainte ca noi doi sa fi fost impreuna, deci eu am fost doar o roata de rezerva. eu zic sa vorbesti cu el fata-n fata la scoala, dar sa fiti doar voi doi si sa clarificati lucrurile si iti vei da seama ce simte. Mult succes si sanatate!

| mrrry a răspuns:

Fii indiferentastraight face
Eu orkm nu krd ca merita atentia si nici sentimentele talestraight face
Asa ca nu t mai gandi la el lsa sa vd ce a pierdutbig grin

| ursuletzdiana a răspuns:

Sunt de acord cu mrrry: cel care te face sa plangi nu iti merita lacrimile iar cel care te merita nu te va face niciodata sa plangi! gandeste si tu asa sa vezi ce bine e! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca s-a plictisit de tine si daca umbla cu fete nu o sa puteti avea niciodata o relatie serioasa. Te sfatuiesc sa-l lasi in pace si sa-ti gasesti altul. Are prea multa nepasare fata de relatia voastra ca sa maiputeti sa fiti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii timida, sa nu il iei in seama un timp dar totodata sa te imbraci mai la 4 ace sa flertezi cu prietenii lui, si sa te starui sa ii fii mereu in cadru... daca nu iti reuseste gasesteti altul! bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic
eu nu la-s mai ierta niciodata.eu zic sa il uiti sa iti gasesti pe altul ca doar sunt nu? daca nu stiutie sa se comporte cu o fata nu merita nici bagat in seamn a bafta multa si uita-l papa