| Dávid_Boldizsár_1998 a întrebat:

Buna!
Sunt intr-o situatie in care trebuie sa o las scoala in timpul anului scolar.
Sunt in cls a 12-a acum s-a inceput primul semestru dar nu pot continua scoala.
Intrebarea mea este ca in cazul in care vreau sa lucrez la o firma (angajat normal) trebuie sa scot actele mele de la liceu. dar se poate si acum? in cursul anului scolar? sau trebuie sa astept pana anul viitor cand se termina anul scolar 2016/2017 (in 31 August 2017)? si doar dupa pot sa scot actele?
Vreau sa angajez cat mai repede, va multumesc de raspuns!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ce acte sa scoti de la liceu? Faptul ca ai terminat 8 clase? La ce te ajuta? Diploma de bac are o miica valoare in ziua de astazi, in rest nu stiu ce ai putea face fara liceu. Doar ucenic pe undeva.

| neutrino a răspuns:

Daca vrei sa-ti dai cu piciorul viitorului tau, atunci poti pleca de la scoala, oricand. Scoala nu are ce acte sa-ti dea, decat o adeverinta ca ai absolvit 11 clase.Te sfatuiesc sa amani aceasta decizie si sa mai rabzi pana in vara, cand vei termina liceul.

| Dávid_Boldizsár_1998 explică:

Doamne. Vorbiti atat de "agresiv" cu oricine care intreaba ceva. nu v-ati dat seama ca nu sunt roman? m-am referit sa scot o adeverinta. si atat.

Voi romanii sunteti extrem de agresivi, "vulgari" in acest sens.
Si legat de scoala. trebuie sa o las din diferite motive. e personal si nu am cerut opinia voastra despre viata mea. am cerut doar un raspuns la intrebarea mea.
Va ofticati si va dati mare cu gura vo astra. in loc sa ajutati si sa raspundeti normal. vorbiti "destept" ca si cum ati avea 80 ani si aveti tot respectul.

Na hai valea cu voi!