| Nikolle a întrebat:

am 16ani si am ramas insarcinata si sunt foarte nehotarata.sa pastrez copilul sau nu...

4 răspunsuri:
| MrsDraguttza a răspuns:

Eu zic ca nu este bine sa avortezi
Pastreaza-l draga
Te pot ajuta parintii
Tara noastra face cele mai multe avorturi ( 23 milioane / 50 ani )
Gandeste-te ca, copilul acesta ar putea fi un Einstein, sau un Sheakspeare
Sau oricine altcineva

Si in plus ucizi o viata de om
Un copil dragalas

Iti spun ca sentimentul acela frumos de a avea un copil in brate, care este al tau, este mult mai frumos decat sentimentul urat pe care il ai daca avortezi

| bibi5961 a răspuns:

Daca ai posibilitati sa cresti un copil, atunci pastreaza-l, dar daca nu, decat sa stea pe strazi mai bine avortezi tongue

| lostsoul4ever a răspuns:

Buna, parerea mea e sa te sfatuiesti cu parinti tai, ei sunt singuri care iti pot da sfaturii si te pot indruma. Un copil inseamna responsabilitati si tu esti la o varsta destul de frageda, ai un viitor in fata.
Data viitoare incearca si tu sa te protejezi sunt multe metode in ziua de azi.

| snippo a răspuns:

Vad ca ai postat pe 26 marite deci, de atunci pana acum este mult. Nu stiu ce ai facut cu copilul acela dar iti dau un sfat: Gasesti prezervative la 1 leu mult noroc in viata!