| Bear_Baci_1995 a întrebat:

Am 14 ani si inca dorm cu parinti in camera, ce credeti? Mama si Tata sunt parinti buni dar mama este prea protectiva. azi am vrut sa ma duc afara cu niste cu copiii de revelion si ea nu m-a lasat, ma "pupa" de fiecare data in fata altor copiii sau dimineata, Ce as putea sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

De ce mai dormi cu parintii in camera,te obliga ei,vrei tu,sau nu aveti destul spatiu in casa? Nu cred ca mama ta este exagerat de protectiva,pe unii copii nu-i lasa parintii sa iesie din casa de obicei,daramite de Revelion.
Si cred ca e dragut ca parintii tai in ca te mai pupa,poate e penibil in fata prietenilor tai, dar cine e un prieten adevarat se va bucura pentru tine si relatia stransa pe care o ai cu parintii tai.happy
Daca vrei sa schimbi ceva cel mai bine ar fi sa vorbesti sincer si deshis cu mama ta despre lucrurile care te deranjeaza, spune-i ca e cam ciudat ca la varsta ta sa mai dormi cu ei in camera si ca esti la o varsta la care afectivitatea lor te incomodeaza putin. Spune-i ca ai nevoie de intimitate uneori si ca, desi sunt niste parinti buni, iti fac mai mult rau protejandu-te prea mult.

7 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Aiurea situatie, totusi ai 14 ani nu 7. trebuie sa vorbesti cu ei sa le spui ca te simti stanjenit de aceasta situatie, spune-le ca ii iubesti, ii respecti dar ar trebui sa te inteleaga si ei si sa deschida ochii in privinta varstei tale! cu siguranta te protejeaza si te considera inca " ala mic" al familiei. nu o fac din rautate dar e stanjenitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-i ca esti ma responsabil. Spune-i ceea ce simti si ca consideri ca esti destul de mare pentru chestiile alea si ca tii la ea, dar vrei sa inteleaga ca ai crescut. Incearca sa refuzi '' kiss '', o sa se obisnuiasca cu ideea ca ai crescutwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune'i in fata! Doar esti barbat, nu? mai e putin pana la 18 si mai vrei sa te faci de ras in fata tuturor? Mama ta nu greseste cu nimic! Crede ca e cel mai bine si ca asta vrei!

Răspuns utilizator avertizat
| MadalinaaIoana a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ei, normal, eu am 13 ani si nu mai dorm cu parinti de 6 ani. Trebuie sa le zici ca esti destul de mare sa poti dormi singura si sa iesi cu prietenii.

| christianchristian a răspuns:

Baa pune piciorul in prag si arata-i ca te-ai maturizat, doar tu nu vrei ca pe la vreo 18 ani sa dormi cu maicata acum pe bune eu am 14 si nu mai dor cu ai mei de 7 ani ce naiba

| Bear_Baci_1995 explică:

Multumesc de raspunsuri, si, sunt baiat. Avem destule camere in casa, dar nu ma lasa sa stau singur, nu stiu ce o avea. O sa incerc sa stau de vorba cu ea.