| LucianR a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Am un aparat foto digital Olympus(shock rezistant and waterproof) U720sw.In fine...am niste poze pe el de care am mare nevoie...cand il pornesc imi scrie "write protect"(deci nu il pot folosi decat daca il formatez) si cand il conectez la computer prin USB, deschid folderul "removable disk" si in loc sa imi apara folderul normal:"DCIM" imi apare doar un shortcut al acestuia de 2k in care nu pot intra.altceva nimic.si nu pot salva pozele pe comp. ajutati-ma va rog, am mare nevoie de aceste poze! binenteles dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Tanase_Gabriel-Ionut_1988 a răspuns:

Daca are card, ia si u un cititor, sau vezi ca adaporul de card are un butonas, vezi sa nu fie pe lock, asa am patit si eu, trebuie sa fi butonasul ala in sus. Sper ca ti-am fost de folos, daca nu vezi ca sunt tutoriale pe net.